Fanoušci volají po návratu hot rodů na autodráhy Carrera!

Milí příznivci autodráhového modelářství, máme pro vás zajímavou novinku. Na sociálních sítích se objevují hlasy volající po tom, aby legendární hot rody opět rozšířily nabídku autodráh Carrera. A my s tímto nápadem plně souhlasíme!

Co jsou vlastně hot rody a proč by neměly chybět na autodráze?

Hot rody jsou upravené automobily, které vznikly v USA ve 30. a 40. letech minulého století. Jde většinou o starší modely aut s výkonnými motory a výrazným designem. Mezi jejich charakteristické rysy patří použití lehkých materiálů pro snížení hmotnosti, výkonné motory s větším objemem či přeplňováním, výrazné úpravy karoserie jako snížení střechy, zkrácení převisů nebo rozšíření blatníků, velká litá kola, efektní laky a minimalistický interiér zaměřený na řidiče.

Návrat těchto ikonických vozů na autodráhy Carrera by byl skvělou volbou hned z několika důvodů:

  • Vnesly by do sortimentu retro nádech a pestrost, nabídly by něco jiného než moderní závodní auta a okruhové speciály.
  • Modely hot rodů by zaujaly starší modeláře a fanoušky motorismu, kteří mají rádi auta s historií a příběhem.
  • Na autodráze by hot rody vypadaly efektně a jízda s nimi by byla zábavná díky jejich výkonu.
Ford '32 Hot Rod od Carrera

Limitovaná edice pro sběratele i základní modely pro nové zákazníky

Carrera by mohla vydat limitovanou edici hot rodů s propracovanými detaily, která by potěšila sběratele a náročnější zákazníky. Zároveň by ale základní modely těchto aut mohly přilákat i nové zájemce o autodráhové modelářství, které láká svézt se s ikonickými auty minulosti.

Jsme přesvědčeni, že návrat hot rodů na autodráhy Carrera by tento koníček oživil, potěšil stávající fanoušky a přitáhl nové zákazníky. Nezbývá než doufat, že se tohoto nápadu Carrera v budoucnu opět chopí a my se dočkáme těchto krásných modelů v akci na okruzích Carrera Evolution/Digital.

A co vy, také byste si rádi zazávodili s hot rody na své autodráze? Podělte se s námi o svůj názor!